Nápověda k jarním tréninkům

Nazdar! ....tak se zdraví Sokolové.

Vítejte v nápovědě k tréninkům, které organizujeme v jarním nouzovém stavu. Nejprve si pojďme popsat, co nás čeká a jaké jsou možnosti tréninků.

Připravili jsme 14 tréninků v různých lokalitách a k jejich absolvování Vás bude motivovat možnost vyluštění tajenky. Není cílem absolvovat vše najednou, ale spíše naopak. Cíle dosáhnout pěšky, během nebo na kole a tam si zasportovat. Pohybové aktivity jsou vhodné spíše pro děti a rodiče nebo celé rodiny. Budeme velmi rádi, když dětem půjdete vzorem a připojíte se k jejich cvičení. Věříme, že díky tomu strávíte pěkné společné chvíle. Záměrně jsme se vyhýbali přeplněným místům. Úkol 4 - Šimkovy sady bude orientační běh, který nachystáme na druhou půlku dubna. Až bude nachystaný, napíšeme to zde a také přímo do úkolu. Body (tréninky) naleznete v mapách seznam. Ideálním pomocníkem bude telefon s nainstalovanou čtečkou QR kódů a s přístupem k internetu. QR kód umožní otevřít aktuální verzi dokumentu (kterou v případě, že objevíme nějakou chybu, můžeme editovat a nebo pokud zalaminované úkoly vyvěšené přímo v lokalitě zmizí). Další možností je využití nápovědy (otevření karty) zde dole pod textem. Na některé lokality potřebujete pomůcky. Ty uvádíme dole u nápovědy červeně.

Mapa lokalit:

Nápověda:

Vzhledem k tomu, že nápovědou lze celý trénink obejít a vyřešit tajenku, tak doporučujeme nápovědy využít jen v nouzi. Neboli otevřít jen v případě, že máte technický problém a nejde postupovat podle emailu, který jsme rozeslali. Například nemáte chytrý telefon nebo zaplacená data... doporučujeme několik alternativ:

  • dokument si vytisknout, přehnout nebo vložit do obálky a pojmenovat lokalitou
  • otevřít si stránku v telefonu nebo tabletu doma na wifi a udělat printscreen nebo dokument stáhnout
  • vyfotit si trénink do telefonu nebo digitálním fotoaparátem, v krajním případě opsat na papír...

Karty lokalit / úkolů: